معرفی

امروزه اندازه‎گیری و دسترسی لحظه به لحظه به پارامترهای مختلف مواد درون مخازن از موضوعات حائز اهمیت در صنایع مهمی از قبیل صنعت نفت، گاز و پتروشیمی محسوب می‎شود. سیستم کنترل و مانیتورینگ مخازن که به عنوان یک سیستم تکمیلی در کنار سطح‎سنج‎های رادار و آلتراسونیک ساخت شرکت راه سبز چهلستون ارائه می‎شود، می‎تواند پاسخی بهینه به برآورده‎سازی این نیاز باشد. به طور کلی این سیستم شامل چند عدد سنسور دما، فشار و سنسورهای واسط آب و نفت و یک نرم‎افزار می‎گردد که با دریافت و پردازش اطلاعات اندازه‎گیری شده توسط سنسورهای مذکور، قادر به محاسبه‎ی مشخصات فیزیکی ماده/ مواد درون مخازن از قبیل جرم و حجم به عنوان پارامترهایی مستقل از دما و سایر عوامل محیطی، است.

بلوک دیاگرام این سیستم در شکل زیر نمایش داده شده است:

Tank Guaging-BD-Web-EN

فیلم های مرتبط

[table id=18 /]

مزایای محصول
  • قابلیت تولید خروجی بر اساس حجم یا جرم مواد درون مخازن بر اساس خروجی‎های به دست‎آمده از سطح‎سنج‎ها
  • قابلیت تولید خروجی آنلاین برای سطح، حجم، جرم، دما و فشار مواد درون مخازن

(قابلیت اندازه‎گیری فشار و دما به صورت اختیاری و بنا به درخواست مشتری به سیستم اضافه می‎گردد.)

  • امکان تولید گزارشات مدیریتی مانند میزان ورودی/خروجی مخزن در یک بازه‎ی زمانی مشخص و یا میزان پر و خالی شدن مخزن به صورت نمودار یا فایل اکسل
  • امکان تولید آلارم برای میزان مواد درون مخزن. در این صورت چنانچه مواد درون مخازن از مقدار مشخصی بیشتر یا کمتر شود، هشدارهای کنترلی فعال می‎شوند.
  • امکان اتصال به اینترنت و مانتیورینگ و کنترل وضعیت مخازن از راه دور
  • امکان تعریف سطوح دسترسی‎ مختلف برای کاربران از جمله سطح دسترسی مدیریتی و سطح دسترسی اپراتور
  • امکان تعریف فرآیندهای تولید در نسخه پیشرفته‎. فرآیندهای تولید شامل عملیاتی از جمله خالی کردن چند مخزن درون یک مخزن پردازشی، روشن نمودن پمپ‎های همزن، اضافه نمودن جامدات پودری و انتقال مواد به مخازن خروجی می‎شود.

گالری عکس (برای دیدن آلبوم عکس ها روی هر عکس کلیک کنید)


[TABS_R id=838]